Ciekawostki Muzyka Polska

Czy Kult to znany zespół?

Po ostatniej wypowiedzi na antenie Polsatu w czasie programu Debata Dnia, w którym omawiano kontrowersje w związku podziałem środków z Funduszu Wsparcia Kultury dla artystów w Polsce, członek zespołu Bayer Full poddał w wątpliwość, czy zespól Kult ktoś jeszcze pamięta.

Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość boską? – pytał na wizji Sławomir Świerzyński.

Na przysłowiowe „sprawdzam” nie trzeba było długo czekać. Ostatnia płyta Kultu nagrana podczas występu na Festiwalu Pol’And’Rock, wyprzedała się w ciągu 24 godzin od emisji programu.

No cóż nikogo nie powinno dziwić, że lider zespołu disco polo Bayer Full ma takie dylematy. Zespoły raczej miały nikle szanse, aby spotkać się na wspólnym koncertowaniu. Jakby na to nie patrzeć to dwa rożne światy muzyczne, inna publika, o poziomie muzycznym czy warstwie językowej tekstów już nie wspominając.

Sa jednak też pozytywy w tej sytuacji. Chcąc nie chcąc pan Sławomir Świerzyński z Bayer Full zrobił przysługę zespołowi Kult, bo takiej promocji nie wymyślił by nawet najlepszy strateg marketingowy.
Można powiedzieć – czego nie robi się dla rodziny, bo przecież jak śpiewa w jednej ze swoich szlagierowych przebojów Bayer Full „Wszyscy Polacy to jedna rodzina…” .

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!