.

W portalu PolishNews24.com znajdziesz wiadomości i ciekawostki z Polski i ze świata.

Szukaj

PolishNews24 Wiadomości Wielka Brytania

Brytyjski Minister Transportu dziękuje Polsce

W specjalnym liście przekazanym na ręce Ambasadora RP w Londynie Arkadego Rzegockiego, Grant Shapps w rządzie Borysa Johnsona odpowiedzialny za resort transportu, podziękował za pomoc Polaków w trakcie przedświątecznego kryzysu transportowego w hrabstwie Kent.

Source: https://twitter.com/polishembassyuk

Przypomnijmy, że z powodu wykrycia nowego wariantu wirusa SARS- COV2 w Wielkiej Brytanii, kraje Unii Europejskiej zdecydowały się na wprowadzenie ograniczeń. Efektem takich obostrzeń było min decyzja o tymczasowym wstrzymaniu przepraw promowych, zamknięcie tunelu pomiędzy Francją a Wielką Brytanią, co doprowadziło do gigantycznych korków i problemów komunikacyjnych w rejonie Dover i Folkestone.

Kilka tysięcy ciężarówek utknęło w gigantycznych korkach. Wśród kierowców sporą grupę stanowili Polacy, którzy nie mogli przedostać się do Europy i wrócić na święta.
Ostatecznie Francja zgodziła się na wznowienie ruchu granicznego z Wielką Brytanią, ale warunkiem jaki postawiły władze Francji było wykonanie przez kierowców testów na koronawirusa i przedstawianie negatywnego wyniku na COVID-19.
Polska zdecydowała zaoferować pomoc w rozwiązaniu problemu wysyłając personel medyczny oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Przez kilka dni pobytu na miejscu polscy medycy i żołnierze WOT wykonywali testy, ale także pomagali „uwiezionym” kierowcom dostarczając jedzenie, picie oraz podstawowe środki medyczne.

Przeprowadzona operacja wsparcia otrzymała kryptonim „ZUMBACH” – na pamiątkę Jana Zumbacha, legendarnego pilota Dywizjonu 303.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!