Top

COVID-19 Podróże Praca i Binzes Wiadomości Wielka Brytania

Brytyjczycy wracają z podróży

Koronawirus wpłynął ostatnio praktycznie na każdy aspekt naszego życia prywatnego, jak i zawodowego. Nie inaczej jest z podróżowaniem.

W Wielkiej Brytanii do tej pory nie mieliśmy do czynienia z akcją powrotów do kraju na skale #lotdodomu, jaki znami z Polski.
Nie oznacza to, że rząd brytyjski nie będzie musiał podejmować podobnych działań, sprowadzając do kraju Brytyjczyków, którzy utknęli w rożnych stronach świata z uwagi na restrykcje wprowadzane przez COVID19.

W dniu dzisiszym mogliśmy usłyszeć komunikat o ponad 200 Brytyjczykach, którzy wrócili pierwszym rządowym czarterem z Peru
(przypomnijmy – Peru zdecydowało zamknąć granice 16 marca z uwagi na COVID).

Warto wiedzieć:

17 Marca brytyjskie FCO (the Foreign & Commonwealth Office) wystosowało komunikat, w którym zaleciło, aby przez minimum 30 kolejnych obywatele Wielkiej Brytanii ograniczyli wszelkiego rodzaju podróże poza tymi, które są niezbędne i muszą się odbyć.

W kolejnym komunikacie 23 marca zaleciło, aby wszyscy obywatele Wielkiej Brytanii przebywający poza UK, wracali do kraju. Podkreślono, że z uwagi na ograniczenia w ruchu lotniczym, decyzje kolejnych lini lotniczych decydujących sie na wstrzymanie lotów, dodatkowo restrykcje wprowadzane przez niektóre kraje zamykające granice, przebywajacy poza UK powinni zrobić to niezwłocznie.

Decydując się na wyjazd w tym wyjątkowym czasie miejmy na uwadze rekomendacje. Warto sprawdzić aktualne informacje dotyczące sytuacji w poszczególnych krajach.

Przydatne informacje znajdziecie na stronach:
https://www.gov.uk/guidance/travel-advice-novel-coronavirus
https://www.abta.com/news/coronavirus-outbreak

Like, share, follow PolishNews24

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Podoba ci się strona PolishNews24.com? Wyślij info do znajomych! Dzięki ;)