Top

COVID-19 Wiadomości Wielka Brytania Zdrowie

Borys Johnson zarażony koronawirusem

Na codziennej konferencji prasowej informacje dotyczące aktualnej sytuacji w Wielkiej Brytanii w związku z epidemią koronawirusa przedstawili szef gabinetu premiera Michael Gove wraz z szefem NHS Sir Simonem Stevensem i zastępcą dyrektora medycznego dr Jenny Harrie.

Z informacji przekazanych opinii publicznej wynika, że premier Borys Johnson pomimo zdiagnozowania u niego koronawirusa nadal prowadzi działania rządu w walce z epidemią.

Borys Johnson pracuje z domu, izolując się od otoczenia. Test został u niego przeprowadzony po tym, jak zaczął uskarżać się na drobne dolegliwości i podwyższoną temperaturę.

Rząd zapewni więcej testów dla pracowników opieki zdrowotnej zaangażowanej w opiekę nad zarażonymi pacjentami. Przygotowano 33 tysiące łóżek szpitalnych oraz przygotowano szpitale polowe na wypadek zaostrzenia zachorowań.

Pozytywny wynik na obecność wirusa uzyskał również minister zdrowia Matt Hancock. Jak poinformował w przekazanym komunikacie:

“Zgodnie z lekarskimi wytycznymi, zalecono mi wykonanie testu na koronawirusa. Testy były pozytywne. Na szczęście moje objawy są łagodne, a ja pracuję w domu i sam się izoluję. Kluczowe jest by stosować się do rad, aby chronić nasz NHS i ratować życia”.

Like, share, follow PolishNews24

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Podoba ci się strona PolishNews24.com? Wyślij info do znajomych! Dzięki ;)