Top

COVID-19 Podróże PolishNews24 Wielka Brytania Wolny czas

Bliski koniec kwarantanny dla podróżujących na Wyspy

Jak donoszą brytyjskie media, już w najbliższych dniach możemy spodziewać się zniesienia decyzji o odbywaniu obowiązkowej kwarantanny dla osób przybywających do Wielkiej Brytanii.
Przypomnijmy – obowiązek taki został wprowadzony 8 czerwca 2020.

Zmiany maja dotyczyć kilkunastu krajów w tym Polski.

Wśród destynacji, które maja znaleźć się na liście, są praktycznie wszystkie kraje należące do Unii Europejskiej, z wyjątkiem Portugalii i Szwecji, gdzie sytuacja pandemiczna nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Oprócz tego podróżować bez kwarantanny będą mogli przybywający z Australii, Nowej Zelandii, Kanady, Korei Południowej.
Planowe zmiany maja zostać ogłoszone w piątek ( dzisiaj) przez Premiera Borysa Johnsona i jeśli nic się nie zmieni, obowiązywać będą od najbliższego tygodnia.
Decyzja o wprowadzeniu kwarantanny była w ostatnim czasie mocno dyskutowana w Wielkiej Brytanii. Krytycy tego rozwiązania podnosili argument negatywnych skutków, jakie wprowadzenie obowiązku 14 -dniowej izolacji miało dla branży turystycznej. 

Z powodu konieczności odbywania kwarantanny ruch turystyczny został bardzo ograniczony, a co za tym idzie poważnie zagroził zyskom brytyjskich firm turystycznych. Mając w pamięci niedawny spektakularny upadek operatora turystycznego Thomasa Cooka, w dłuższej perspektywie, przy nadal utrzymujących się restrykcjach, nie wykluczone ze doszłoby do kolejnych bankructw.

Z punku widzenia Polaków planujących wakacje w Polsce to świetna informacja i światełko w tunelu na podróż bez obaw do kraju i powrotu na Wyspy.  

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *