Polish News 24 PolishNews24 Warto wiedzieć Wiadomości Wielka Brytania

12 kwietnia Wielka Brytania zniesie kolejne obostrzenia

Na wczorajszej konferencji prasowej Borys Johnson poinformował, że luzowanie wprowadzonych obostrzeń wprowadzonych w Wielkiej Brytanii z powodu pandemii koronawirusa powinno przebiegać zgodnie z przyjętym harmonogramem. O mapie wychodzenia z lockdownu na Wyspach pisaliśmy w PolishNews24 w artykule pt. „ Mapa drogowa wychodzenia z lockdownu na Wyspach”.
Wszystko wskazuje na to, że już w kolejnym tygodniu – 12 kwietnia będą mogły się otworzyć się kolejne sektory tutejszej gospodarki m.in. sklepy, siłownie, salony fryzjerskie, a także puby i restauracje, ale pod warunkiem, że obsługa będzie przebiegać na zewnątrz a nie w lokalu.

Przed rządem z Londynu nadal sporo wyzwań. Jednym z nich będzie np. kwestia podróży międzynarodowych i zasad jakie będą temu towarzyszyć. Brytyjski plan walki z pandemią zaczyna przynosić rezultaty.
Kluczowe w tym procesie wydaje się sprawne przeprowadzenie szczepień mieszkańców.
Według oficjalnych rządowych szacunków ( dane z dnia 5 kwietnia tego roku), do tej pory pierwszą dawką szczepionki udało się zaszczepić aż 31,622,367. Drugą dawkę przyjęło już 5,496,716 pacjentów.

Statystyki wskazują na widoczny spadek zachorowań z powodu COVID-19, hospitalizacji i liczby zgonów z powodowanych koronawirusem. W dzisiejszych opublikowanych danych czytamy o 2379 nowych potwierdzonych przypadkach zachorowań w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa. W perspektywie ostatnich 7 dni oznacza to spadek liczby zachorowań o 35.7%.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!