Sport

Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Po tygodniach oczekiwania i spekulacji kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej, mamy wreszcie potwierdzanie ze strony PZPN. W oficjalnym komunikacie jaki pojawił się na stronach Polskiego Związku Piłki Nożnej czytamy, że nowym trenerem, który poprowadzi biało – czerwonych został Jan Urban.

“Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Jan Urban. 63-letni szkoleniowiec podpisał kontrakt z federacją i oficjalnie obejmuje funkcję pierwszego trenera drużyny narodowej. – Wierzymy, że ten wybór pozwoli reprezentacji rozwinąć pełnię swojego potencjału. Naszym celem jest zakwalifikowanie się do finałów mistrzostw świata w 2026 roku. Życzę selekcjonerowi powodzenia i zapewniam, że może liczyć na pełne wsparcie: moje, Zarządu oraz wszystkich pracowników PZPN”
powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.

Źródło informacji/cytatu: pzpn.pl

Jan Urban na stanowisku zastępuje Michała Probierza, który złożył rezygnację z pełnionej funkcji po przegranym meczu Polski z Finlandia. Przed nowym szkoleniowcem niełatwe zadanie. Oprócz walki o punkty na boisku przyjdzie mu się zmierzyć z odbudowaniem atmosfery w drużynie, która nie była jak wiemy ostatnio najlepsza, przekonaniem do powrotu do gry Roberta Lewandowskiego, czy wreszcie znalezienie sposobu na nadanie grze reprezentacji Polski odpowiedniego charakteru.

Jan Urban to znany polski piłkarz, reprezentant Polski, a także trener. W trakcie swojej kariery piłkarskiej w polskiej lidze występował w barwach Zagłębia Sosnowiec i Górnika Zabrze. W lidze hiszpańskiej grał m.in. dla CA Osasuny, z którą awansował do Pucharu UEFA i zapisał się w historii klubu, hat-trickiem w meczu z Realem Madryt na Santiago Bernabéu.
Jako trener miał okazję pracować m.in w takich klubach jak Osasuna, Legia Warszawa, Lech Poznań, czy Górnik Zabrze. W sztabie reprezentacji Polski pracował jako asystent selekcjonera Leo Beenhakkera m.in. podczas mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii.

Pierwszy mecz reprezentacji pod wodzą nowego selekcjonera już 4 września. Łatwo nie będzie, bo Polska zagra z silnym zespołem Holandii.

Przeczytaj także:
Michał Probierz zrezygnował z roli selekcjonera reprezentacji Polski

Źródło informacji: pzpn.pl
Źródło zdjęcia: PolishNews24

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: