Kultura Polish News 24 PolishNews24 Polska Sztuka Warto wiedzieć

„Schaeffer Arts Fight” podczas XIII ERY SCHAEFFERA w warszawskim Basenie Artystycznym

W ostatni piątek października br. podczas XIII ERY SCHAEFFERA w warszawskim Basenie Artystycznym będzie miało miejsce oryginalne wydarzenie kulturalne pt. „Schaeffer Arts Fight”, będące energetyczną Walką o Sztukę z perspektywy dzieł Mistrza Schaeffera.

ERA SCHAEFFERA to spektakl multimedialny, oparty na improwizacji performance, w ramach którego twórcy wykorzystują szeroki wachlarz środków ekspresji artystycznej łącząc jednocześnie różne dziedziny sztuki i zachowuje otwartą formę przedstawienia i interakcji z publicznością. Festiwal jest cyklicznym wydarzeniem z pogranicza muzyki, teatru i tańca, które odbywa się regularnie w sezonie jesiennym od 2009 roku w Warszawie oraz gościnnie w innych polskich miastach i za granicą np. w Paryżu, Madrycie czy Edynburgu. Podczas festiwalowych wydarzeń odbywają się prezentacje wykonań utworów muzycznych i teatralnych Bogusława Schaeffera oraz sympozja i spotkania.

Tym razem Twórcy ERY SCHAEFFERA zapraszają na multimedialny spektakl zatytułowany „Schaeffer Arts Fight” – główne wydarzenie tegorocznej edycji Festiwalu, które odbędzie się 29 października 2021 o godzinie 19 w Basenie Artystycznym. Jak zapowiada reżyser Maciej Sobociński, zabrzmi ono wyjątkowo, jednorazowo – by po nieustępliwej, energetycznej Walce o Sztukę – utonąć w Ciszy szeptów – pozostając Niedokończonym, Nienasyconym, Nieskończonym. Wszyscy, którzy znają awangardową twórczość prof. Bogusława Schaeffera, dobrze wiedzą, że jego sztuka jest ponadczasowa, wielowymiarowa, o nieposkromionej kreatywności i możliwości interpretacji. Wiedzą też, że każde spotkanie z dziełami Mistrza, łączącymi w niezwykły sposób teatr muzykę, taniec, grafikę i sztuki wizualne oraz grę aktorką, ma unikatowy charakter i jest niezwykłym przeżyciem na poziomie estetycznym i filozoficznym. Tak będzie i tym razem.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!