Polski portal w UK UK

Rzut oka na ceny nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Według danych Nationwide ceny domów w Wielkiej Brytanii spadły w lipcu br w najszybszym rocznym tempie od 14 lat. Według opublikowanych danych mowa 3,8% spadku, największym jaki odnotowano na Wyspach od lipca 2009 roku.

Przez długi czas inwestycja w nieruchomości w Wielkiej Brytanii uchodziła za tzw. “pewniaka”. Ceny nieruchomości na brytyjskim rynku rosły z roku na rok, a właściciele mogli liczyć na sukcesywny wzrost ich wartości.

Dane z Nationwide Building Society(towarzystwa budowlanego – instytucji finansowej, będącej własnością jej członków, oferującej usługi bankowe oraz inne usługi finansowe, w szczególności udzielanie kredytów hipotecznych), niewątpliwie dają do myślenia inwestorom, ale także zwykłym mieszkańcom Wysp myślącym o zakupie własnego lokum. Pytanie o to jak będą kształtować się ceny nieruchomości w kontekście odnotowanych w ostatnich miesiącach spadków oraz relatywnie droższych kosztów udzielania kredytów hipotetycznych(konsekwencja takich czynników jak podniesienie stóp procentowych przez Bank Anglii, wysokiej inflacji,itp.), wydaje się całkiem uzasadnione.

Z danych Nationwide wiemy także, że średnia aktualna cena domu w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie ok. 260 828 funtów brytyjskich.

Źródło informacji: Nationwide Building Society

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: