Top

PolishNews24 Sport Wiadomości

Robert Lewandowski znów świętuje

Robert Lewandowski ma znów powody do świętowania. Jego drużyna Bayern Monachium wywalczyła wczoraj kolejne trofeum zdobywając Superpuchar Europy UEFA.
W rozegranym wczoraj meczu piłkarze z Bawarii pokonali Seville FC 2:1. Kapitan polskiej reprezentacji asystował przy pierwszej bramce. Lewandowski mógł wpisać się na listę strzelców, ale zdobyta przez niego bramka nie zostala uznana z powodu minimalnego spalonego.

Drużyna Bayernu po rozgrywanym corocznie pomiędzy tryumfatorami Ligii Mistrzów i Ligii Europy puchar sięgnęła po raz drugi. Zawodnicy z Monachium wznosili go już w 2013 roku. 

Trzeba przyznać, że drużyna z Hiszpanii rozegrała bardzo dobre spotkanie, ale mimo walki do ostatnich minut jednak to Bayern okazał się lepszy.
Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy – jak powiedział kiedyś słynny angielski napastnik Gary Linecker.

Na koniec, zabrzmi to dziwnie, ale niewątpliwą ozdobą meczu była też obecność kibiców na trybunach stadionu, co w ostatnim czasie ma miejsce bardzo rzadko. 

Bayern Monachium – Sevilla FC 2:1

Strzelcy bramek:
0:1 – Lucas Ocampos (k.) 13′
1:1 – Leon Goretzka 34′
2:1 – Javi Martinez 104′

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *