PolishNews24 Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Rezygnacje w rządzie Borysa Johnsona

Jednym z wiodących dzisiaj tematów w mediach na Wyspach są zmiany, do których niespodziewanie doszło w rządzie premiera Borysa Johnsona. Z pracy w gabinecie przy Downing Street zrezygnowali Rishi Sunak – odpowiedzialny za finanse ( ang. Chancellor of the Exchequer ) i Sajid Javid – odpowiedzialny za resort zdrowia ( ang. Secretary of State for Health & Social Care).

Polityków odchodzących z rządu zastąpili Nadhim Zahawi w resorcie finansów i Steve Barclay w resorcie zdrowia.

„Opinia publiczna słusznie oczekuje, że rząd będzie prowadzony właściwie, kompetentnie i poważnie. Zdaję sobie sprawę, że może to być moja ostatnia praca ministerialna, ale uważam, że warto o te standardy walczyć i dlatego rezygnuję” – napisał w mediach społecznościowych ustępujący Rishi Sunak, zamieszczając pod wpisem list z rezygnacją jaki skierował do premiera Johnsona.

Source: twitter.com/RishiSunak

List z rezygnacja przesłaną do premiera Johnsona, opublikował w mediach także Sajid Javid.

Source: twitter.com/sajidjavid

Kiedy z pracy rezygnują osoby odpowiedzialne za resort finansów i zdrowia tj. dwa kluczowe resorty w pracach każdego rządu, to muszą rodzić pytania wśród polityków opozycji, mediów, opinii publicznej.

Borys Johnson kolejny raz znalazł się w sytuacji , kiedy jego stanowisko w fotelu premiera jest zagrożone. Rezygnacja prominentnych polityków Partii Konserwatywnej ze współpracy, dała tylko kolejny argument dla opozycji i krytyków premiera z jego własnej partii, by postulować podanie się do dymisji Premiera Johnson

Do tej pory Johnsonowi udawało się utrzymać na stanowisku pomimo afery z przyjęciami w trakcie pandemii, próby odwołania go poprzez glosowanie wniosku w sprawie udzielenia mu wotum nieufności. Czy i tym razem uda mu się obronić fotel premiera? Przekonamy się o tym w tym tygodniu.

Przeczytaj także w portalu PolishNews24:

Głosowanie w sprawie politycznej przyszłości Borysa Johnsona
Dalszy ciąg sprawy imprez na Downing Street w czasie lockdownu
Party w ogrodzie powodem problemów premiera Wielkiej Brytanii

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!