Polish News 24 Polska Wiadomości

Polska w tegorocznym finale Eurowizji w Turynie

Krystian Ochman reprezentujący Polskę w tegorocznej Eurowizji awansował do finału. Artysta wykonał utwór „ River”, który spodobał się odbiorcom i zapewnił mu awans do grona 25 finalistów.

Source: Eurovision Song Contest

„Dziękuję bardzo za wsparcie, jesteście wspaniali. Mam nadzieję, że w finale ponownie będziecie ze mnie dumni” – powiedział po występie Krystian Ochman.

Tegoroczny konkurs odbywa się we Włoszech, w Turynie. Koncert finałowy odbędzie się 14 maja i będzie można go zobaczyć na oficjalnej stronie Eurovision.tv, a także na antenie stacji TVP i TVP Polonia.

Pierwszy w historii Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się w Lugano w Szwajcarii, w Teatro Kursaal, 24 maja 1956 roku. Inspiracją do stworzenia Eurowizji był włoski festiwal w Sanremo, a pomysł zorganizowania ogólnoeuropejskiego konkursu muzycznego narodził się na spotkaniu Europejskiej Unii Radiofonii i Telewizji w Monako w 1955 roku.

Co ciekawe Eurowizja, która dzisiaj kojarzy nam się z wielkim show telewizyjnym transmitowanym w całej Europie i chętnie oglądanym przez miliony widzów przed telewizorami, w 1956 była przede wszystkim audycją radiową. Powód? W tamtym czasie ( był rok 1956) tylko nieliczni Europejczycy, posiadali telewizor, a głównym środkiem przekazu było radio.

Polska na kartach historii Eurowizji zapisała się pamiętnym występem Edyty Górniak, która utworem „To nie ja” (słowa Jacek Cygan, muzyka Stanisław Syrewicz), zajęła prestiżowe drugie miejsce w konkursie. Było to dla Polski jak dotychczas najwyższe miejsce jakie udało się wywalczyć w konkursie, od początku występów naszych reprezentantów.

Source: Eurovision Song Contest

Czy Krystianowi Ochmanowi uda się powtórzyć sukces Edyty Górniak i zając miejsce na podium tegorocznej Eurowizji? Przekonamy się o tym już jutro.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!