Top

Ciekawostki COVID-19 Polska Zdrowie

Największy transportowy samolot świata w walce z koronawiursem w Polsce

W dniu dzisiejszym do Polski dotarły zamówione przez firmy KGHM oraz LOTOS,  środki ochrony osobistej takie jak maseczki ochronne, przyłbice, kombinezony ochronne, niezbędne w walce z koronawirusem.
Do transportu z Chin użyto największego samolotu transportowego na świecie – Antonow An-225 Mrija. 
Lądowanie samolotu Antonow An-225 Mrija zawsze wzbudza duże zainteresowanie wśród miłośników samolotów i dziennikarzy. Tak też było dzisiaj w trakcie lądowania w Warszawie. Lotnisko Chopina zdecydowało się transmitować moment lądowania w internecie.

Samolot ukraińskich linii lotniczych Antonov Airlines, ma 84 metry długości, 88, 4 rozpiętości skrzydeł, nienapędzany jest 6 silnikami odrzutowymi Łotariew D-18T. W historii wyprodukowano tylko jeden taki model, który został zaprezentowany na Paris Air Show w 1989r.
Pierwotnie Antonow An-225 Mrija miał służyć do transportu promów kosmicznych w ramach radzieckiego programu kosmicznego. Po upadku ZSRR Antonow An-225 Mrija wykorzystywany jest przez ukraińskie linie lotniczych Antonov Airlines wyłącznie do lotów komercyjnych, do transportu ładunków o wyjątkowo dużym gabarycie.

Like, share, follow PolishNews24

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Podoba ci się strona PolishNews24.com? Wyślij info do znajomych! Dzięki ;)