Top

COVID-19 Manchester Warto wiedzieć Wiadomości Wielka Brytania

Manchester: transport w czasie pandemii

W związku z ogłoszonymi wczoraj przez Borysa Johnsona informacjami dotyczącymi aktualnej fazy wychodzenia z kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19, Stephen Rhodes Dyrektor ds. klientów transportu publicznego w Manchester zwrócił się do użytkowników sieci transportu w mieście.

W opublikowanym na stronie www.tfgm.com wpisie przypomniał najważniejsze zasady obowiązujące w środkach trnasportu zbiorowego.

  1. Nie korzystaj z transportu publicznego, chyba że musisz. Pozostaw transport publiczny dla kluczowych pracowników i osób, które bez niego sobie nie poradzą i korzystaj z niego tylko wtedy, gdy nie masz innej opcji.
  2. Jeśli możesz, kontynuuj pracę z domu lub podróżuj poza godzinami szczytu.
  3. Postępuj zgodnie ze wskazówkami bezpieczeństwa dotyczącymi podróży i utrzymuj co najmniej dwa metry odległości od innych pasażerów, o ile to możliwe, zarówno podczas wejścia do pojazdu jak i w trakcie jazdy.
  4. Przed podróżą i po niej umyj ręce. Jeśli kaszlesz lub kichasz rób to w chusteczkę, jeśli możesz, stosuj płatności zbliżeniowe.

Jednocześnie Stephen Rhodes zachęcał do korzystania z alternatywnych sposobów przemieszczania się takich jak jazda rowerami czy też spacery.

Poinformował, ze w ubiegłym tygodniu władze Manchesteru rozpoczęły kampanię „Bezpieczne życie na ulicach”, które mają dać pieszym i rowerzystom więcej przestrzeni, aby zapewnić im bezpieczeństwo podczas podróży między innymi przez zamykanie niektórych ulic dla ruchu samochodowego, poszerzanie chodników, usuwanie przeszkód ulicznych i ograniczanie ruchu samochodowego w osiedlach mieszkalnych.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *