Top

Anglia Sport Wielka Brytania

Liverpool mistrzem Anglii

Drużyna Liverpool FC została wczoraj mistrzem Anglii, w prestiżowej lidze Premier League.
Mimo, iż do zakończenia rozgrywek zostało jeszcze kilka spotkań, drużyna z Liverpoolu zapewniła sobie pierwsze miejsce. Jedyny zespół, który mógł teoretycznie zagrozić Liverpoolowi to Manchester City, ale wczoraj przegrał spotkanie z Chelsea London 1:2.
Charyzmatyczny trener Jürgen Klopp, który w spektakularny sposób poprowadził piłkarzy z Anfield Road do mistrzostwa, powiedział zwracając się do fanów Liverpoolu – ‘This is for you.’
Trzeba przyznać, że dobrze prowadzona drużyna, była w tym sezonie bezkonkurencyjna, o czym świadczyć może zgromadzony wynik punktowy ( 86) i przewaga nad innymi rywalami ( drugi na te chwile w tabeli Manchester City zdołał ugrać 63 punkty, a trzeci Leicester 55 punktów).
Liverpool, w dotychczasowym sezonie wygrał aż 28 razy, zremisował dwa spotkania, przegrał tylko jeden mecz.
Dla wszystkich fanów Liverpool FC, zdobycie mistrzostwa Anglii ma wyjątkowe znaczenie, bo czekali na nie aż 30 lat ( ostatni raz  „The Reds” byli mistrzami Anglii w 1990 roku). 

Po przyjściu Jürgena Kloppa, drużyna była już o krok o zdobycia najważniejszego tytułu, ale nie udawało się jej to aż do tego sezonu. 

Gratulacje dla drużyny z miasta Beatlesów.

Like, share, follow PolishNews24

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Podoba ci się strona PolishNews24.com? Wyślij info do znajomych! Dzięki ;)