Top

Anglia Londyn

Kary za niszczenie pomników i monumentów

Poseł brytyjskiej Partii Konserwatywnej Jonathan Gullis złożył projekt ustawy zaostrzający kary za niszczenie pomników i monumentów ku czci poległych w czasie wojen.

“Upływ czasu zawsze wiąże się z niebezpieczeństwem zatarcia zbiorowej pamięci. Nie zapominajmy o poświęceniu i odwadze tych, którzy zapłacili najwyższą cenę. Młodzi mężczyźni i kobiety, którzy oddali swoją przyszłość, swoją miłość, swoje życie i swoje marzenia, aby zapewnić wolność, którą kiedyś znali, od tyranii – dla nas, nienarodzonych pokoleń, które siedzą bezczynnie, gdy pomniki poświęcone ich wiecznej pamięci są bezczeszczone” – mówił Gullis. “Ja nie będę siedział bezczynnie, ani nie będę milczał” – uzasadnił poseł.

Projekt zakłada zniesienie limitu grzywny oraz karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat za zniszczenie pomnika bądź zbeszczeszczenie symboli narodowych.

Sprawami miałyby zajmować się sądy koronne. Aktualnie, jeśli straty materialne, nie przekraczają 5000 funtów, sprawami zajmują się sądy pokoju wymierzając kary nie przekraczające sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Projekt, jest odpowiedzią na ostatnie wydarzenia związane z protestami Black Lives Master, podczas których doszło do pomalowania pomniku Winstona Churchilla w Londynie oraz monumentu poświęconego pamięci poległych w czasie wojen.

Like, share, follow PolishNews24

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Podoba ci się strona PolishNews24.com? Wyślij info do znajomych! Dzięki ;)