Anglia PolishNews24 Warto wiedzieć Wiadomości Wielka Brytania

Eksperci rządu w Londynie ostrzegają – nawet 50 tysięcy nowych zachorowań na COVID -19 dziennie

Sir Patrick Vallance – główny doradca naukowy brytyjskiego rządu ( ang. the government’s chief scientific adviser) ostrzegł na dzisiejszej konferencji prasowej, że bez podjęcia odpowiednich działań, dzienna liczba przypadków zachorowań na COVID -19 w Wielkiej Brytanii, może już w połowie października wynieść nawet 50tys.

W opinii doradcy premiera Borysa Johnsona, w czasie trwającej pandemii, liczba przypadków podwaja się regularnie co siedem dni.

“If that continues unabated, and this grows, doubling every seven days… if that continued you would end up with something like 50,000 cases in the middle of October per day.” –
powiedział Sir Patrick Vallance.

Z rządowych modeli epidemicznych i symulacji wynika, że przy 50 tysiącach przypadków dziennie, już w połowie listopada Wielka Brytania może notować aż 200 zgonów dziennie z powodu koronawirusa.

Rząd brytyjski cały czas apeluje do Brytyjczyków i mieszkańców Wysp o przestrzeganie zasad higieny, utrzymywanie zasad dystansu społecznego, ograniczanie zgromadzeń. Pisaliśmy tez o zmianach w prawie przewidujących wyższe kary dla osób nieprzestrzegających zasad kwarantanny.

Najbliższe dni i tygodnie dadzą odpowiedź na to, czy rządzący nie będą musieli rozważyć bardziej restrykcyjnych rozwiązań. Powrót do całkowitego lockdownu jaki znamy z początku pandemii w UK z obawy o stan gospodarki i portfele mieszkańców Wielkiej Brytanii nie będzie łatwym rozwiązaniem, ale nie wykluczone ze w czarnym scenariuszu będzie rozważany jako konieczny.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!