Australia Biznes Polish News 24 PolishNews24 Social Media

Bezprecedensowy w historii Australii bojkot informacyjny

Podczas, gdy w Europie trwa dyskusja o roli mediów społecznościowych, zakresu możliwości ingerencji w publikowane za ich pośrednictwem treści, w końcu odpowiedzialności finansowej za możliwość funkcjonowania w poszczególnych krajach, w Australii postulaty do uregulowania zasad funkcjonowania social mediów weszły w fazę decyzji prawnych.

Rząd Scotta Morrisona konsultuje ustawę, która zmusiłaby właścicieli największych platform społecznościowych takich jak Facebook czy Google do ponoszenia kosztów z tytułu publikowania treści informacyjnych koncernów medialnych na swoich platformach na Antypodach.

W odpowiedzi na działania rządu Australii Facebook podjął bezprecedensową w historii akcję bojkotu informacyjnego, wyłączając w miniony czwartek profile koncernów medialnych na swoich stronach. Zablokowano serwisy lokalne i ogólnokrajowe, jak również kilka rządowych stron dotyczących zdrowia i sytuacji kryzysowych.

Do sprawy odniósł się Premier Morrison:

„Dzisiejsze działania Facebooka mające na celu zaprzyjaźnienie się z Australią, odcięcie podstawowych usług informacyjnych na temat zdrowia i służb ratowniczych, były równie aroganckie, co rozczarowujące” – powiedział.

W opublikowanym oświadczeniu Morrison powiedział, że duże firmy technologiczne mogą zmieniać świat, ale to nie znaczy, że powinny nim zarządzać.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!