Sport

Awantura w lidze szkockiej

W lidze szkockiej Rangersi z Glasgow rozegrali wyjazdowy mecz z Hibernianem wygrywając 3-0. Po ośmiu minutach gry i celnych strzałach Kenta oraz Aribo prowadzili już 2-0. Trzecią bramkę dołożył Jermain Defoe w 53 minucie spotkania. W 60 minucie zawodnik gospodarzy Ryan Porteous brutalnie sfaulował Bornyego Barisica, za co został wyrzucony z boiska, otrzymując czerwoną kartkę. Trenera Rangersów Stevena Gerrarda poniosły emocje i doszło do awantury przy ławce trenerskiej Hiberniana. Asystenci trenerów zostali wyrzuceni na trybuny. Emocje przeniosły się również na kibiców. W stronę leżącego na murawie Barisica poleciała butelka. “To wina gospodarzy, że nie zabezpieczyli odpowiednio meczu” – skomentował Gerrard. Rangersi tracą dwa punkty do liderującego Celticu. Hibernian z 22 punktami zajmuje 7 miejsce Scottish Premiership.